geirl

м.Івано-Франківськ,
вул.Короля Данила 16в,
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел.(0342) 71-08-04,
моб. (066) 440-44-60,
(067) 342-65-65.

lozung

Працюємо без вихідних
з 11.00 до 23.00
Щодня з 19.00 розважальна
програма
 

8 квітня - Свято Квітів

Японці відзначають не тільки історичні та державні дати, але і різні природні явища, на зразок сонцевороту або цвітіння рослинності який-небудь. В якій ще країні народ майже в повному складі вилазить весною на галявини і милується квітучими вишневими деревами?

Саме слово "ханами" для позначення «милування квітами сакури», але цей термін "ханами" не завжди стосується лише до сакури. Милуються всім, що цвіте: сливою, хризантемами, персиком, азаліями, рододендронами, півоніями, гліцинією і багатьма іншими травами, чагарниками і деревами, для яких іноді і назви-то в українській мові немає.
Квіти вишні для японців означають швидкоплинність і крихкість життя: людина проживає своє життя так само, як падає пелюстка сакури - красиво і дуже швидко ; - саме тому сакура тісно пов'язувалася з самураями і їхнім способом життя, а в буддизмі квітуча сакура виступає в якості символу бренной життя й мінливості буття. У поезії сакура асоціюється з жіночою красою, що пішла юністю і любов'ю, а ці теми, погодьтеся, вічні, тому й японські поети про сакуру ніколи не забудуть. А ще "Сакура" - популярне жіноче ім'я. Цвіте сакура близько тижня або навіть менше, і лише після цього на деревах з'являється листя - тому під час цвітіння всі дерева здаються абсолютно білими зверху до низу
Займатися ханами можна навіть уночі, і тоді це називається "едзакура". Для цієї мети багато в чому парках - у тому ж Уено, наприклад, - розвішуються паперові ліхтарики, створюють таємничу атмосферу. Або непомітний освітлювальний прилад поміщають під деревом, щоб у темряві виділялося тільки дерево (так званий "райт-АППУ", від англ. Light up).
Сезон цвітіння сакури до болю короткий, а людям так часто хочеться повернути минуле і пережити радісні миті знов. У Японії древні традиції гармонійно уживаються з новітніми технологіями, і ось нащадки самураїв примудрилися створити штучне вишневе дерево, на гілках якого замість квітів горять маленькі світлодіоди. А щоб нікому мало не здалося, в багатьох японських музеях влаштовуються спеціальні виставки: огляд картин із зображеннями сакури супроводжують ароматерапією. Солодкуватий аромат вишні вважається тонізуючим і знімає втому - в самий раз для тих, хто приходить до музею відпочити, розслабитися. Схоже, швидка і якісна релаксація - це головна турбота в Японії, що славиться найбільшими трудовими навантаженнями.

Крім того, кожен рік державне метеорологічне управління Японії складає прогноз початку і просування фронту цвітіння сакури ("сакура дзенсен"), щоб люди заздалегідь могли на вказаний час собі відпустку вибити, квитки купити. Крім дати початку цвітіння, ті ж служби повідомляють, скільки квітучих дерев у який парк буде. Частіше для ханами службовці фірм планують спеціальний робітничо-вихідний день - на роботу йдуть, але не в офіс, а на пленер, і насолоджуються красою в оточенні улюблених колег і начальства. Але все метеорологи іноді помиляються. Так, в Токіо шоу проходить зазвичай з 27 березня по 7 квітня, в Саппоро - з 12 березня до 20 квітня, в Кіото - з 4 по 16 квітня, в Осаці - з 5 по 13 квітня, проте цифри ці приблизні. Якщо весна рання і дружна, то бутони будуть готові до запуску на пару тижнів раніше ніж треба, а якщо з погодою не дуже щастить, то й квіти запізнюються. Це не метро, ??пунктуальності від природи навіть в Японії не домогтися. Багато японців, як вболівальники за улюбленою командою, кочують по країні слідом за фронтом сакури від Окінави і Кюсю до Хоккайдо, щоб всю весну провести, милуючись вишневим цвітом.

І право ж , це найромантичніший спосіб відчути, що живеш.